luni, 6 mai 2013
rollercoaster
S-a uitat patrunzator in ochii mei si am simtit atunci ca vreau sa fiu a lui pentru totdeauna.Mi-a luminat sufletul ,a facut sa dispara tot ,toti.Ce fac? El joaca un rol.
Inainte sa adorm inventez scenarii.Ma imaginez cu el intr-o casa,avem pana si un caine; gatesc,el toarna vin in pahar,pune muzica,se apropie incet si ma saruta pe umar,imi spune cat de frumoasa sunt,are grija de mine.E ca si cum l-am asteptat o viata,ca si cum nu as putea trai fara el. Adorm fara sa stiu…
Astept sa dau uitarii , sa-mi revina starea de negare.Mi-a zis ca daca-ti descarci sufletul acest fapt este un pas catre vindecare.Nu merge…Am nevoie de sentimentul ca nimic rau nu mi se poate intampla, se intampla cand ma tine in brate. Am nevoie de el mai mult decat si-ar putea imagina .
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu