Fetele rele nu mereu vor ele sa fie asa, fetele "interesate"nu duc lipsa lucrurilor care le cauta, ci poate doar vor sa inlocuiasca nevoia de afectiune cu nevoia de elemente materiale, tangibile.. astea nu se intorc impotriva lor, nu se intorc peste o luna doua trei zece sa te puna la pamant...
si razbunarea.. razbunarea uneori tine loc de cuvinte nespuse ce ard inima. sau de dorinte refulate, stiute ca fiind imposibil de realizat. si de ce, daca fericirea unuia i-a fost refuzata, altul sa o aiba? de ce, daca nu a gresit cu nimic sau poate doar din prea multe bune intentii..
Nu e treaba noastra sa judecam oamenii si ce fac ei, nu e deloc. Dar cand actiunile sau cuvintele unor persoane actioneaza ca bariere in drumul catre un viitor asa-cum-trebuia... e inevitabil. E in natura noastra.
Cand ne saturam de a mai fi buni, tindem catre a fi un pericol.Pentru noi,pentru altii. Caci cei buni nu stiu sa fie rai, prind in fuga de la raii adevarati si apoi aplica in necunostinta de cauza.