duminică, 28 iulie 2013

abisul

Ce e de facut cand te simti mai singur ca niciodata, cand darami zidurile care te protejau si vezi ca cei pe care-i iubesti cei mai mult au mers mai departe, au o viata a lor care nu numai ca nu te mai implica, dar nu pastreaza nicio farama din tine in prezent?
Mai singura decat acum nu m.am simtit niciodata... si stiu ca nu sunt corecta, nici cu cei care sunt langa mine si ma iubesc, ma sustin si isi fac griji ptr mine .. si nici ptr el, sa.i port ranchiuna pentru ca m.a uitat si a mers mai departe, fara macar sa.mi spuna un cuvant... sau cel putin asa.mi spune intuitia, dar inima ma sfatuieste sa nu doresc sa aflu, asta m.ar pune la pamant. Dintre toate si orice,asta ar reusi.

marți, 16 iulie 2013

Shattered

Stii sentimentul ala care te incearca atunci când iubesti pe cineva si te dezamageste atat de tare incat ai vrea doar sa existe operatii pe cord deschis care sa ti-l scoata de acolo?
Cand tot ce ai crezut despre o persoana a fi adevarat, sau cel putin ai sperat pana in ultima clipa... Se spulbera.. Raman doar bucatele. Bucatele din tine, caci celalalt e intreg si fericit, nu vede printre cuvintele tale ca 'sunt ok' e doar o masca pentru lacrimi si pentru ' sunt in orice fel, numai ok nu' ..
Si toate astea pentru ca sentimentele nu stiu incotro sa plece cand doua drumuri ae despart..si raman pe loc.intr-un singur loc,adesea.