Stii sentimentul ala care te incearca atunci când iubesti pe cineva si te dezamageste atat de tare incat ai vrea doar sa existe operatii pe cord deschis care sa ti-l scoata de acolo?
Cand tot ce ai crezut despre o persoana a fi adevarat, sau cel putin ai sperat pana in ultima clipa... Se spulbera.. Raman doar bucatele. Bucatele din tine, caci celalalt e intreg si fericit, nu vede printre cuvintele tale ca 'sunt ok' e doar o masca pentru lacrimi si pentru ' sunt in orice fel, numai ok nu' ..
Si toate astea pentru ca sentimentele nu stiu incotro sa plece cand doua drumuri ae despart..si raman pe loc.intr-un singur loc,adesea.
Cand tot ce ai crezut despre o persoana a fi adevarat, sau cel putin ai sperat pana in ultima clipa... Se spulbera.. Raman doar bucatele. Bucatele din tine, caci celalalt e intreg si fericit, nu vede printre cuvintele tale ca 'sunt ok' e doar o masca pentru lacrimi si pentru ' sunt in orice fel, numai ok nu' ..
Si toate astea pentru ca sentimentele nu stiu incotro sa plece cand doua drumuri ae despart..si raman pe loc.intr-un singur loc,adesea.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu