duminică, 2 iunie 2013

Am iubit.

Am iubit oamenii pana cand mi-a murit sufletul. De aceasta data mi-a murit, dar lasand in urma sa, in inima mea, cicatrici. O iubire plina de amintiri, o cutie goala, in care ecoul darama pana si peretii ei, si suportul fin pe care sta.. Se va ocupa timpul de ele, dar eu te voi uita. 
Din iubire am sa te uit. Imi doresc sa-mi amintesc de tine asa cum credeam ca poti fi, asa cum stiu ca ai fi putut sa fii, prefer sa-mi imaginez saruturile de buna-dimineata la cafea si privirile de noapte buna. Prefer sa-mi nu-mi amintesc, doar sa proiectez. Proiectiile nu au chip, sunt doar blankuri pline de culori, culori pe care pot sa le editez atunci cand din prea multa iubire, te voi fi uitat.


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu